Durica se duri

Učenici naše škole pogledali predstavu Durica Kazališne udruge Igrajmo se

Durica se duri

U HNK Zadar 11. prosinca 2019. održala se predstava Durica. Redateljica predstave je Matija Šango Šimurina. Neki učenici naše škole glumili su u predstavi i mi smo ih išli podržati.

Redateljica je dobila inspiraciju za predstavu po motivima hrvatskog stripa u kojem glavnu ulogu ima djevojčica Durica. Durica je učenica prvog razreda. Voli da je sve po njenom i nosi mamine štikle (koje su njoj prevelike pa izaziva smijeh). Uvijek se duri. Zbog tih osobina teško joj je stvarati nova prijateljstva.

Pozornicom je u Hrvatskom narodnom kazalištu prošetalo oko stotinjak mladih glumaca, neki glumeći Duricu, Bibija, prijatelje ili  apstraktne uloge – misli o odgoju i komunikaciji. Komunikacija je, može se i reći, light motiv ove predstave. Podržali smo velikim pljeskom sve sudionike, a osobito učenice naše škole koje su sudjelovale u predstavi. Bili izvrsni, pravi glumci.

Pripremila: Emilia Jurković, 8. razred

    Glumice Ivana Bobić i Mihalela Marcelić s učiteljicom

Mihaela i podrška iz razreda

Foto: Ana Lisica

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

%d blogeri kao ovaj: