Sat povijesti iz Vukovara

Ove godine tema Sata povijesti iz Vukovara bila je Novinarstvo u Domovinskom ratu

Sat povijesti iz Vukovara

Učenice naše škole Paula Kalcina (6. a razred) i Lada Lukšić (7. a razred), članice Novinarske skupine provele su jedan školski sat u školskoj knjižnici snimajući intervju s gospodinom Željkom Karavidom – ratnim fotoreporterom i novinarom. Taj je videouradak zatim poslan u Vukovar, u Osnovnu školu Dragutina Tadijanovića. Povodom je bio Sat povijesti iz Vukovara koji svake godine ima različitu temu. U našoj školi Sat povijesti iz Vukovara organizira već duži niz godina učitelj Dinko Marin. U događanju su sudjelovale skoro sve županije u Republici Hrvatskoj. Naša je škola predstavljala našu Zadarsku županiju.

Na samom satu prisustvovao je 6. a razred naše škole zajedno s profesorima Dinkom Marinom i Anom Lisicom te učenicama i članicama Novinarske, Ladom Lukšić i Kiarom Lemezina. Prisustvovali su i učenici  osmih razreda koji idu na dodatnu nastavu iz Povijesti. Škole su se umrežile i uz koordinaciju organizatora iz Vukovara po vodstvom ravnateljice Lidije Miletić i učitelja Dinka Marina koji je sat organizirao u našoj zbornici, učenici su pogledali ostala svedočenja novinara o Domovinskom ratu; opasnostima, stradanjima… o dokumentiranju jedne istine.

Pripremile : Paula Kalcina 6. razred i Lada Lukšić 7. razred

Foto: Bartulin

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

%d blogeri kao ovaj: