ARHIVA

Obilježavanje Dana broja pi – Izgovoreno čak 159 znamenki!!!

Učenici naše škole obilježili Dan broja pi

Izgovoreno čak 159 znamenki!!!

U utorak 14. ožujka 2017. u zbornici škole obilježili smo Dan broja pi. Zanimljiv program pripremili su učenici sedmih i osmih razreda, učiteljica matematike Anđelke Marin i Marijane Gladović. Pridružili su im se i petaši, učiteljice informatike Vlatke Ignac. 

Brojnim plakatima i prezentacijama koje su pripremili učenici sedmih i osmih razreda, doznali smo puno toga o broju pi; povijest broja pi, zanimljivosti, utjecaj broja pi u svakodnevnom životu. Najmlađi su na Micro:bitovima prezentirali broj pi. Najnapetiji dio večeri bilo je natjecanje u izgovoru znamenaka broja pi. Ove godine imamo školskog rekordera, čak 159 izgovorenih znamenaka. Rekorder je učenik Roko Bašić iz 8. b razreda. Druga je Nela Uzelac iz 7. b razreda sa 131 izgovorenom znamenkom. Na trećem mjestu je Ante Vidaić koji je izgovorio 74 znamenke. Najbolji su dobili nagrade, a svi ostali zahvalnice. Nakon natjecanja uslijedilo je čašćenje; sve u znaku broja pi – pizze, torte, pite… Obilježavanje broja pi u našoj školi postaje tradicija!

Pripremila: Petra Šoša, 7. razred

Foto: Bartulin

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

%d blogeri kao ovaj: