Prvi Božić donio radosnu vijest

Ove godine u našoj školi u petak, 20. prosinca 2019., održana je glazbeno-scenska igra Prvi Božić

Prvi Božić donio radosnu vijest

Glazbeno-scenska igra Prvi Božić prikazala je rođenje Isusa Krista. U nju je trud uložilo čak 19 profesora i oko stotinjak učenika naše škole. Organizator i pokretač ovog vrijednog projekta bio je profesor glazbene kulture Žan Morović. Neobično je bilo to što se predstava odvijala na više mjesta u holu škole.

Veliča duša moja Gospodina… čulo se na početku. Glazbeno scenska igra počela je navještenjem Blaženoj Djevici Mariji. Nastavila se scenom dolaska mudraca kod Heroda, traženja skloništa u Betlehemu i na samom kraju scenom rođenja i poklona mudraca malome Isusu. Tako su učenici pjesmom, glumom, ali i pokretom uprizorili rođenje Isusa Krista i navještenje radosne vijesti. Sudjelovalo je oko stotinjak učenika – neki su bili pastiri, ovčice, zvjezdice… Zbor škole pratio je pjesmom svaki događaj na sceni. Priredba je završila zajedničkom pjesmom Narodi nam se – pjevali su glumci, profesori i školski zbor.

Pripremila: Paula Kalcina, 6. razred

Foto: Bartulin

%d blogeri kao ovaj: