Ono što tražiš, već je u tebi

Učenici 7. c razreda pogledali predstavu Čarobnjak iz Oza, Kazališne udruge Igrajmo se

Ono što tražiš, već je u tebi

Nekoliko dana prije kraja polugodišta, 20. prosinca 2018., učenici 7. c razreda u Hrvatskom narodnom kazalištu Zadar pogledali su predstavu Čarobnjak iz Oza  i svojom prisutnošću podržali učenice naše škole koje su glumile u predstavi. U pratnji su bile učiteljice Andreja Kakša i Ana Lisica.

Predstava Čarobnjak iz Oza temeljena je na romanu Franka L. Bauma, američkog književnika za djecu i mlade. Roman je svoje prvo izdanje doživio 1900. godine, a 1939. godine snimljen je i film. Članovi udruge Igrajmo se odabrali su tu zanimljivu priču o prijateljstvu i uprizorili ju u Hrvatskom narodnom kazalištu pred sam kraj prvog polugodišta. Iz naše škole u predstavi je sudjelovalo nekoliku učenica: učenica sedmog razreda Ivana Bobić, učenica petog razreda Mihaela Marcelić i učenica trećeg razreda Dora Šimurina. Glumile su izvrsno, bili smo ponosni na njih. Scenografija i kostimografija bile su originalne i bogate. Dorothy, Strašilo, Limeni i Lav ispričali su priču o prijateljstvu i ostvarenju želja. Svidjela nam se priča o hrabrosti, ljubavi, mudrosti, pronalaženju talenata i osobina koje već imamo u sebi.

Pripremila: Donata Mikulić, 7. razred

Foto: Nikolina Mišić

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

%d blogeri kao ovaj: