Festival matematike u Splitu

U Splitu održan Festival matematike

Festival matematike u Splitu

Dana 12. svibnja 2017. godine najbolji matematičari Dalmacije išli su u Split gdje se održao Festival matematike. Učenici naše škole natjecali su se ekipno, a pripremala ih je mentorica Anđelka Marin. 

Zadaci i sladoled

Natjecanje je bilo ekipno. U svakoj ekipi bilo je po četiri učenika. Dobili smo tri različita listića poredana po težini i na svakom po 15 zadataka. Bilo je jako laganih zadataka, ali zato i jako teških. Na kraju su sve naše ekipe ostvarile izvrstan plasman. Nakon natjecanja otišli smo na splitsku rivu i prošetali. Profesorica Anđelka Marin kupila je sladoled svim natjecateljima iz naše škole. Baš nam je godio nakon toliko zadataka. Nadam se da ću i sljedeće godine biti pozvan na Festival matematike – rekao je Antonio Grozdanić.

Pripremio: Antonio Grozdanić, 5. razred

Foto: Bartulin

 

One thought on “Festival matematike u Splitu

  • 6. listopada 2017. at 16:41
    Permalink

    Bravo za Antonia. 😀

    Reply

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

%d blogeri kao ovaj: