Zbogom učitelju, prijatelju i kolega

Danas smo se oprostili od našeg učitelja, prijatelja i kolege Šime Pilipovića.

Šime, hvala ti za sve!

Dragi naš Šime, tužna i teška srca pratimo te na tvoje posljednje putovanje.  Uvijek je tužno kad ljudi odlaze, a kad odlazi prijatelj i kolega, posebno je teško. Vijest da si otišao jako nas je pogodila, ostavila nas u pitanjima. Zašto baš ti i zašto tako rano?  Za one koji su nam dragi uvijek je rano.

Rekao si  nam da si bolestan. Ali… nismo  željeli  vjerovati da je tvoja bolest  bila tako  zla i da će biti tako brza. Govorio si nam o svojoj bolesti, dijelio s nama svoju borbu s njom, a mi smo se borili zajedno s tobom. Ali i tada, u tim teškim trenutcima, nisi skidao osmjeh s lica, bio si vedar i pun nade.

Ali, ovoga puta se nisi sa nama šalio. Nisi se vratio.

Iako smo odrasli ljudi, ne možemo vjerovati. I ne možemo podnijeti. U zbornicu si unosio glasan, iskreni  smijeh, spontanost i vedar duh. Bili smo dio tvojega života, života u kojem si bio samozatajan i vrijedan, posvećen  svojoj obitelji, poslu i sitnicama koje su te radovale. Proslavili smo s tobom rođenje tvojih kćeri, njihove udaje i rođenje tvojih unuka. Veselili smo se zajedno svih 30 godina koliko si proveo u našoj školi. Volio si svoj posao i uvijek držao do ugleda i časti naše škole.

Bilo je lijepo raditi s tobom i pitamo se tko će sada kad tebe nema biti vedar duh naše škole. Tko će nas nasmijavati vicevima? Tko će nam sada kad tebe nema pričati priče o lovu?

Ostat ćeš u našim mislima i našim srcima, zauvijek.

Jedan je pjesnik rekao da smrt zapravo ne postoji jer ljudi umiru samo kad ih svi zaborave. Ti ne moraš brinuti; tvoja obitelj, kolege, suradnici i prijatelji nikada te neće zaboraviti.

Dragi Šime,  bilo je časno poznavati te i uvijek ćeš nam nedostajati. Svim  članovima tvoje drage i tužne obitelji upućujemo iskrenu sućut.

 

I kao što reče Mak Dizdar:

Zemlja je smrtnim sjemenom posijana,

Ali smrt nije kraj jer smrti zapravo i nema.

I nema kraja. Smrću je samo obasjana

Staza uspona od gnijezda do zvijezda.

 

Hvala ti za sve trenutke koje smo proveli zajedno.

Laka ti bila zemlja.

 

Tvoja zbornica

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

%d blogeri kao ovaj: