Susret sa Sanjom Pilić

Učenici sedmih i osmih razreda posjetili Interliber 

Susret sa Sanjom Pilić

U petak, 15. studenoga 2019. učenici sedmih i osmih razreda (putničke smjene) naše škole otišli su na Interliber u Zagreb.

Zanimljive spisateljice

Na Interliberu je uvijek sadržajno. Učenici su ove godine upoznali spisateljicu Sanju Pilić. Ona je jedna od utjecajnih hrvatskih spisateljica za mlade i djecu. Dočekala ih je s osmjehom i odmah počela potpisivati knjige i slikati se s brojnim obožavateljima. Probila je led šalama o školi te priznala da je njoj sedmi razred bio najteži. Pričala je o svojim knjigama, karijeri, ali i kako su nastajale pojedine knjige. Također, kazala je kako za pisanje nema određeni rok, nego piše kad može, a ponekad čak odgađa pisanje. Pričala je i o djetinjstvu. To je učenicima bilo najzabavnije. Ispričala je zgodu kad je predugo ostala vani pa ju je majka tražila u parku (jer tada još nije bilo mobitela). Odgovarala je na sva pitanja koja su joj postavljali učenici. Priznala je da su joj njezina djeca najveći uspjeh koji je postigla. Rekla je  da je zanimljivo gledati  predstave koje su „napravljene“ prema njezinim romanima te im objasnila da se ipak najviše „rade“ predstave prema djelima čijih autora više nema (jer im ne moraju platiti honorar :). Učenike naše škole oduševila je i zabavila neobična spisateljica Sanja Pilić. Neki su se vratili kući i s kojom knjigom u ruci. Učiteljica Meri Popović “ulovila” je spisateljicu Vedranu Rudan te se s njom fotografirala.

Pripremile: Gabriela Vlahović, 7. razred I Marisa Miočić 6. razred

Foto: Nives Knežević

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

%d blogeri kao ovaj: