Svi u ružičastom

I ove godine obilježili smo Dan ružičastih majica

Svi u ružičastom

Učenici naše škole zajedno s djelatnicima podržali su Dan ružičastih majica – dan borbe protiv vršnjačkoga nasilja.

Zadnje srijede u mjesecu veljači obilježava se Dan ružičastih majica. Ideja se rodila kada je jedan dječak došao u školu u ružičastoj majici koja je bila posvećena podršci liječenju teško bolesne majke. Neki učenici nisu dobro reagirali. Njegovi školski prijatelji sutradan su ga podržali tako da su i oni obukli ružičaste majice. Tada su te majice postale znakovite; simbol inicijative i borbe protiv vršnjačkoga nasilja.

Ove godine naša školska pedagoginja Anita Dukić organizirala je zajedničko fotografiranje na školskom igralištu i u školskom dvorištu. Sudjelovali su učenici razredne i predmetne nastave u obje smjene te učitelji i djelatnici škole.

Svi u ružičastom posložili su se i ocrtali prekrižen krug i, naravno, ružičastu majicu. Time su i bartulići rekli NE NASILJU!

U galeriji pogledajte kako je ružičasto bilo u krugu naše škole.

Pripremila: Kiara Lemezina, 6. razred

Foto: učitelj Mate Olić

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

%d blogeri kao ovaj: