Mali humanitarci na djelu

Učenici drugih razreda naše škole sudjelovali u humanitarnoj akciji

Mali humanitarci na djelu

Po uzoru na akciju humanitarne udruge Portal dobrote koja je pokrenuta u Zagrebu, i ove godine Zadrani mogu potrebitima barem malo olakšati hladne dane. U crkvi sv. Frane mogu ostaviti svoje jakne, tople kapute, šalove i rukavice. Učenici drugih razreda naše škole odlučili su sudjelovati u toj hvalevrijednoj akciji.

Zajedno sa svojim učiteljicama drugaši su prikupljali jakne, kape i šalove za potrebite, naročito djecu. Odlučili su ih sami odnijeti u crkvu, 7. prosinca 2017. nakon odgledane kazališne predstave Dobri div u Kazalištu lutaka Zadar. Taj dan je za njih bio poseban, osjećali su se sretno i zadovoljno što su pokazali da imaju malo, ali veliko srce.

Hladnoća je posebno teška našim sugrađanima koji nemaju doma ili su u teškoj financijskoj situaciji u domovima bez grijanja. Budite i na ovaj način dio jedne lijepe humanitarne priče – pozivaju organizatori koji mole da uz jaknu, ukoliko možete, ponesete i vješalice, kako bi ih bilo lakše izložiti.

Stvari možete odnijeti u klaustor Crkve svakim danom od 9 do 17 sati.

Pripremila: učiteljica Elza Nadarević Baričić

Foto: Bartulin

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

%d blogeri kao ovaj: